Ana Sayfa > Dizi-Film Kesintiler > Avengers Infinity War İnceleme (Spoilersız)
Dizi-Film Kesintiler

Avengers Infinity War İnceleme (Spoilersız)

5 Mayıs 2018 tarihinde paylaştı.

90 doğumlu olan herkes hatırlar ki çocukluğumuzun süper kahramanları Batman, Superman bizim kahramanlarımızdı. Çocukluğumuzda hatta lise çağlarına kadar kimse Marvel evrenine aşina değildi ve bilmiyordu. 2008’de Marvel ilk Iron-Man filmiyle sinema evrenine fırtına gibi girmişti. Ve 10 yılda kahramanlarını izleyicilere tanıtan Marvel süreci muhteşem iki film ile ilk fazı oluşturan 10 yılı bitirecek. Daha sonra FOX’un sinema bölümünü satın alan Marvel, X-MEN’ni evrene katıp ikinci safhayı oluşturacak. Marvel bu kadar sistemli ve başarılı bir şekilde yoluna giderken, DC tarafında işler hiç iyi gitmiyor. Ellerinde bu kadar köklü ve başarılı, tanınmış karakterler varken Justice League tam bir hayal kırıklığı oldu şirket için. Öyle ki Justice League‘in toplam 650M$ hasılatını, Avengers: Infinty War sadece iki günde hafta sonu açılışında yaptı.

Avengers Infinity War

Avengers: Sonsuzluk Savaşı

Filmimize dönecek olursak 19 filmlik serüvenin sondan bir önceki filmi olan Avengers: Infinty War, öncelikle beklentilerini sonuna kadar karşılıyor. Yalnız filmden ne istediğinizi bilmeniz lazım, filme gitmeden önce filmle ilgili bilgi sahibi olmanız gerekiyor yoksa bazı şeyler havada kalıyor. Yukarıda dediğimiz gibi 19 Filmlik serüvenin ürünü bu film.

Filmde baş kötümüz Thanos çok iyi işlenmiş ve Marvel’ın sürekli eleştirilen kötü adam bulma sorununu kökünden kesmiş. Thanos muhteşem bir kötü karekter izlediğiniz diğer hiçbir süperkahraman filmlerindeki kötü karakterlere benzemiyor. Bu film Thanosun filmi diyebiliriz. Filmde diğer öne çıkan karakterlerin başında Thor geliyor, yeni çekiciyle çok daha güçlenen Thor’u filmde izlemeye doyamadık. Unutmamak lazım ki film 2 saat 30dk ve tam 67 tane karakter var filmde bunlara rağmen Thanos ve Thor , filmin yönetmenleri olan Russo biraderlerin açıkladığı üzere ekran süresi en uzun olan karakterler, buna rağmen doyamıyorsunuz izlemeye. Filmin süresi sizi korkutmasın film başlar başlamaz aksiyonla başlıyor ve sizi öyle sürüklüyor ki bitmesin istiyorsunuz. Iron-Man, Captan America, Black Panther, Doctor Strange, Hulk, Vision, Black Widow, Scarlet Witch, guardians of the galaxy vs. karakterler size eşi benzeri olmayan bir deneyim sunuyorlar.

Avengers: Infinty War diğer izlediğiniz tüm Marvel filmlerinden çok farklı, havası , konu işleyişi bakımdan kesinlikle ayrılıyor ve sonu hiçbir filmin sonuna benzemiyor. Avengers: Infinty War sinema perdesine uyarlanan en iyi çizgi roman filmi ünvanını kesinlikle hak ediyor.

Bizim Puanımız: 8.8

0
FACEBOOK YORUMLARI
NEYAPILMALI YORUMLARI

Biliyorum sende birşeyler söylemek istiyorsun?