Ana Sayfa > Öğrenci > Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS)
Öğrenci

Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS)

27 Mart 2018 tarihinde paylaştı.

2018 yılı itibariyle 3. Sınıf öğrencisi olarak Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden bahsedeceğim.

Konuralp Yerleşkesi

İlk kriterimiz yerleşke olsun. Yerleşkenin bulunduğu konum önceden köymüş, Yörükler Köyü. Üniversite kurulduktan sonra gelişmeye başlamış. Şuan yeterli gelişmişliği yok ama hızla gelişiyor. Bizim ilk geldiğimiz sene, 2.sınıfta geldik (yatay geçiş) yemek yiyecek yer yoktu. Merkezden bir kaç yer getiriyordu uzaklıktan dolayı onlarda daha sonra getirmemeye başlamışlardı. Market sıkıntıydı. Bir tane küçük bakkal vardı.

Ama şuan. Bir senede neler açıldı neler. Marketler, Cafeler, yemek yerleri (3 tane pizzacı açıldı mesela)….

Ev bulmakta problemdi, okulun dibinde bulmak özellikle. Çünkü ev yoktu. Arazi çok, ev yok. Şuanda felaket bir inşaat yatırımı var. Etraf hep yeni evlerle doldu. Kiralar 600-750 TL civarında. Eşyalılarda fiyat artıyor tabii.

Yurt konusunda devlet yurdu olarak iki tane kızlar için var, bu senede erkekler için açıldı. Özel yurt konusunda kızlar daha avantajlı. Erkek olarak yok apart şeklinde var. Daha çok yurtlar merkezde.

Düzce Üniversitesi Kampüsü

Düzce Üniversitesi

Kampüs merkez kampüs olduğu için tüm fakülteleri kapsıyor. Okulun düzeni güzel. Yeşil alan vs hepsi var ama sosyal yaşam alanı olarak içinde sadece bir tane kafe var. Ege ve Karabük üniversitesindeki gibi (oraları bildiğim için) sıralı dükkanlar yok. Yani bu örnek verdiğim üniversitelerdeki gibi bir alışveriş alanı yok. Karabük üniversitesinde giyim mağazası bile vardı 🙂

1. ve 2. sınıflar yönetim bilişim sistemleri bölümü olarak konuşuyorum çoğu dersini Merkezi derslikte görüyor. Bizim çoğu dersimiz laboratuvarda olduğu için en tepeye çıkıyoruz. Üniversite çevresinde oturup oraya her gün çıkmak ölüm 🙂

Yönetim Bilişim Sistemleri

Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi

 

Bölüm kriterinden hocalarla başlayabilirim. Hocalar öncelikle iyi niyetli ve ilgililer. Bölümü duyurmak, Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemlerine bir yenilik getirme peşindeler. Ve en önemlisi deneyimliler. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) dersi hocası örneğin 10 yıldır bu işi yapıyormuş. Firmalarla çalışmış, iş almış. Yani akademisyenlik dışında firmalarla da çalışıyorlar. Bu bize verecekleri deneyim açısından artı bir şey.

Eksikleri yok mu elbette var. Bazı yanlış gördüğüm durumlar var. Neyse oralara giremeyeceğim 🙂

Dersler konusunda da şunu söyleyebilirim. Ders planı üzerine çalışılmış. Bölüm yeni olmasına rağmen dağılım ve düzen başarılı.
Peki işletme ağırlıklı mı? Bilgisayar mı? Bu size bağlı. Seçmeli dersler sizin tercihlerinize bırakılmış.

Ulaşım

Okulun olduğu Konurapten Şehir Merkezi 11km. Belediye otobüsleri bu yazı itibariyle otobüs kartıyla öğrenci 1.75 TL. Otobüslerin sayısı tartışılır. Merkeze oturarak sayılı gitmişimdir, genelde ayakta.

Birde merkeze 10kmye de 1.75 TL alması, yerleşke içinde bir yere gitmene de (1km) 1.75 TL alması tabi ilginç.

Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri hakkında sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Düzce Ne Yapılmalı? konusundan da fikir alabilirsiniz.

2+
FACEBOOK YORUMLARI
NEYAPILMALI YORUMLARI

Biliyorum sende birşeyler söylemek istiyorsun?