Ana Sayfa > Öğrenci > Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS)
Öğrenci

Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (YBS)

27 Mart 2018 tarihinde paylaştı.

2018 yılı itibariyle 3. Sınıf öğrencisi olarak Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden bahsedeceğim.

Konuralp Yerleşkesi

İlk kriterimiz yerleşke olsun. Yerleşkenin bulunduğu konum önceden köymüş, Yörükler Köyü. Üniversite kurulduktan sonra gelişmeye başlamış. Şuan yeterli gelişmişliği yok ama hızla gelişiyor. Bizim ilk geldiğimiz sene, 2.sınıfta geldik (yatay geçiş) yemek yiyecek yer yoktu. Merkezden bir kaç yer getiriyordu uzaklıktan dolayı onlarda daha sonra getirmemeye başlamışlardı. Market sıkıntıydı. Bir tane küçük bakkal vardı.

Ama şuan. Bir senede neler açıldı neler. Marketler, Cafeler, yemek yerleri (3 tane pizzacı açıldı mesela)….

Ev bulmakta problemdi, okulun dibinde bulmak özellikle. Çünkü ev yoktu. Arazi çok, ev yok. Şuanda felaket bir inşaat yatırımı var. Etraf hep yeni evlerle doldu. Kiralar 600-750 TL civarında. Eşyalılarda fiyat artıyor tabii.

Yurt konusunda devlet yurdu olarak iki tane kızlar için var, bu senede erkekler için açıldı. Özel yurt konusunda kızlar daha avantajlı. Erkek olarak yok apart şeklinde var. Daha çok yurtlar merkezde.

Düzce Üniversitesi Kampüsü

Düzce Üniversitesi

Kampüs merkez kampüs olduğu için tüm fakülteleri kapsıyor. Okulun düzeni güzel. Yeşil alan vs hepsi var ama sosyal yaşam alanı olarak içinde sadece bir tane kafe var. Ege ve Karabük üniversitesindeki gibi (oraları bildiğim için) sıralı dükkanlar yok. Yani bu örnek verdiğim üniversitelerdeki gibi bir alışveriş alanı yok. Karabük üniversitesinde giyim mağazası bile vardı 🙂

1. ve 2. sınıflar yönetim bilişim sistemleri bölümü olarak konuşuyorum çoğu dersini Merkezi derslikte görüyor. Bizim çoğu dersimiz laboratuvarda olduğu için en tepeye çıkıyoruz. Üniversite çevresinde oturup oraya her gün çıkmak ölüm 🙂

Yönetim Bilişim Sistemleri

Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi

 

Bölüm kriterinden hocalarla başlayabilirim. Hocalar öncelikle iyi niyetli ve ilgililer. Bölümü duyurmak, Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemlerine bir yenilik getirme peşindeler. Ve en önemlisi deneyimliler. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) dersi hocası örneğin 10 yıldır bu işi yapıyormuş. Firmalarla çalışmış, iş almış. Yani akademisyenlik dışında firmalarla da çalışıyorlar. Bu bize verecekleri deneyim açısından artı bir şey.

Eksikleri yok mu elbette var. Bazı yanlış gördüğüm durumlar var. Neyse oralara giremeyeceğim 🙂

Dersler konusunda da şunu söyleyebilirim. Ders planı üzerine çalışılmış. Bölüm yeni olmasına rağmen dağılım ve düzen başarılı.
Peki işletme ağırlıklı mı? Bilgisayar mı? Bu size bağlı. Seçmeli dersler sizin tercihlerinize bırakılmış.

Ulaşım

Okulun olduğu Konurapten Şehir Merkezi 11km. Belediye otobüsleri bu yazı itibariyle otobüs kartıyla öğrenci 1.75 TL. Otobüslerin sayısı tartışılır. Merkeze oturarak sayılı gitmişimdir, genelde ayakta.

Birde merkeze 10kmye de 1.75 TL alması, yerleşke içinde bir yere gitmene de (1km) 1.75 TL alması tabi ilginç.

Düzce Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri hakkında sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Düzce Ne Yapılmalı? konusundan da fikir alabilirsiniz.

3+
FACEBOOK YORUMLARI
NEYAPILMALI YORUMLARI

Yorumlar (6 Yorum)

 • Erkur Sağlam

  Sizinle daha ayrintili konusabilmek icin ciddi bi iletisime geçmek istiyorum . Bu sene bende oraya gelicem o bölüme o üniversiteye bölümün iş olanakları olsun hertürlü alandan sorun olucak ilgilenirseniz sevinirim teşekkürler.

  0
  31 Ağustos 2018 03:15 Cevapla
  • Öncellikle hayırlı olsun. Sorularını yorum vasıtasıyla yazarsan daha iyi olur. Senin gibi merak eden arkadaşlarda okumuş olur. Onun haricinde de yardımcı olurum tabi ki.

   0
   31 Ağustos 2018 11:04 Cevapla
 • Bende bu yil düzce yi kkazandim şuan karrasiz oldugum sey hazırlık okuyup okumamak bu konuda ne düşünüyorsunuz?

  0
  1 Eylül 2018 12:38 Cevapla
  • Hazırlık okumadığım için yorum yapmam yanlış olur ama sadece Düzce için değil genel üniversiteler olarak okuyanlardan zaman kaybı, pek öğrenemedim, dışardan kendim halledebilirdim gibi yorumlar duydum. (Tepe üniversiteler hariç.) Yine burda iş sana düşünüyor. Öğrenmek için gayretli olursan yararlı olur.

   0
   1 Eylül 2018 13:20 Cevapla
 • Mustafa Bilgiçli

  Sonuçlar açıklandı ben de artık düzce üniversitesi ybs bölümü öğrencisiyim merak ettiğim çok fazla şey var mesela ilk sınıf öğrencisi olarak iyi bir laptop almak lazım mı bölüm için ? , yurt konusu kyk çıkmazsa apartlar kampüse yakın mı acaba ? bölümdeki hocalar iyi demişsiniz kötü yanları da varmış acaba o kötü yanları azcık söyleyebilir misiniz ? 😀 , sosyal yaşamı baya az diyorlar o konuda nasıl ?

  0
  1 Eylül 2018 13:03 Cevapla
  • 1. Sınıfta temel dersler görüyorsun. Sağlam bir bilgisayara gerek yok. Piyasalar karışık, dolar malûm. 1. Sınıfı bitirdikten sonra da alabilirsin.
   Apartlar pek yok genelde şehir merkezinde. Kampüs 10km uzaklıkta.

   Sosyal yaşam az doğru vakit geçirmeyi bilirsen zorluk çekmezsin.

   1+
   1 Eylül 2018 13:30 Cevapla

Biliyorum sende birşeyler söylemek istiyorsun?