Ana Sayfa > Az Bilinenler > General Mobile Türk Markası Mı?
Az Bilinenler

General Mobile Türk Markası Mı?

7 Ekim 2018 tarihinde paylaştı.

General Mobile, 2005 yılında kurulan, 2010 yılına kadar ABD’li menşeili bir marka olan ve 2010 yılı ile Sebahattin Yaman tarafından satın alınan bir marka. Sebahattin Yaman şuanda ana hissedar ve yönetim kurulu başkanı.

General Mobile İsmi Yabancı Zannediliyor

ABD’li bir firma tarafından kurulduğu için ve sonradan da dünya çapında bir marka olması düşünüldüğü için olsa gerek adı General Mobile olarak kalmış. Yani ismi sizi yanıltmasın arkadaşlar.

Şahsi düşüncem, marka konusunda Vestel kadar reklamlarını yapamadıklarını düşünüyorum. İnsanlar sadece yerli telefon anlamında sadece Vestel’in olduğunu biliyorlar.

Yerli Üretim

General Mobile Fabrika

General Mobile’ın Türkiye’de İstanbulda İkitelli tarafında bir üretim tesissi var. 16.000 m2 yakın bir üretim tesisleri var. Teknoloji sitelerinde denk geldiniz mi bilmiyorum. Editörleri, hem tesissi gezdirmek hemde yeni telefonları GM 9 Pro’nun nasıl üretildiğini göstermek için davet etmişler. Hemen hemen tüm teknoloji siteleri video yayınladılar. Oradan inceleyebilirsiniz.

Başarıları

– 12 Mayıs 2015 tarihinde Google tarafından yapılan açıklama ile beraber Android One programlarına dahil olan LTE destekli telefon markası.

– Fatih Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ile beraber öğrencilere tablet ve bilgisayar yardımları sunan bir firmadır.

Bu yazımızda da Az Bilinenler kategorisinde General Mobile firmasını konu aldık.

Daha fazla bilgiye kendi sayfalarından ulaşabilirsiniz.

1+
FACEBOOK YORUMLARI
NEYAPILMALI YORUMLARI

Biliyorum sende birşeyler söylemek istiyorsun?