Ana Sayfa > Yaşam > Hızlı Saç Uzatmak İçin Ne Yapılmalı?
Yaşam

Hızlı Saç Uzatmak İçin Ne Yapılmalı?

15 Mart 2018 tarihinde paylaştı.

Konumuz hızlı saç uzatmak. Arkadaşlar öncelikle iki hafta önce gaza gelip saçını 2 numaraya kestirip pişman olan birisi olarak bu yazıları yazıyorum. Kestirdiğim günün akşamından beridir hızlı saç uzaması için araştırmalar yapıyorum. Araştırma sonucu bulduğum yolları kendimde denedim.

Faydasını gördüğüm yolları sizlerle paylaşıyorum…

 

hızlı saç uzatma

1- Soğan Suyu

Bir tencerede 1 litre su kaynatın ve kaynayan suya parçalara ayırdığınız soğanı atın. Daha sonra soğanlarla 10dk kaynatın su sarıya dönecektir zaten. Altını kapatın ve ılımasını bekleyin , ılıdıktan sonra saçınızı bu suyla yıkayın ve durulamayın sabaha kadar saçınızda kalsın sabah kalktığınızda yıkarsınız. Eğer kokusuna dayanamam derseniz 2 saat bekletip yıkayın.

 

2-Sürekli Taramak

Saçma gelebilir ama saçınızı devamlı taramanız kan dolaşımını arttıracaktır buda saçınızı çabuk uzatmayı sağlayacak.

3-Arada Saçınızı Islatın

Ara sıra saçınızı ıslatırsanız suda saç daha çabuk uzar. Bu yüzden ıslak saç saçın daha hızlı uzamasını sağlar.

 

hızlı saç uzatma

4- Badem yağı – Hint yağı Karışımı

Hızlı saç uzatmak için  bir yolda Badem yağıyla Hint yağını daha önce sakalda uyguladım ve ikisininde hızlı uzatma gücü var . Saç da da durum bu şekilde badem yağıyla hint yağının karışımını saçınıza sürün ve 30-40 dk bekletin ve daha sonrasında yıkayın.

5- Saçınızın Kırıklarını Aldırın

Saçların kırıklarını aldırmak saçınızı besleyecektir ve saçı daha hızlı bir şekilde uzatacaktır. ”Saç uzatmaya çalışırken niye saçlarımı keseyim ki?” diye düşünüyorsan yanılıyorsun! Saç uçlarını düzenli olarak kestirmek saç uzama hızını kesmez, aksine saçlarının daha sağlıklı görünmesini sağlar.

 

6- Masaj Yap

Kafaya masaj yapmak saç uçlarını uyaracağından ve orada kan akışını arttıracağından saçın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

1+
FACEBOOK YORUMLARI
NEYAPILMALI YORUMLARI

Yorumlar (2 Yorum)

 • Alican Doğru

  Saç normalde 1 ayda kaç cm uzuyor? Yazın 3’e vurdurmayı düşünüyorum. 2 ayda ne kadar uzar acaba bu yöntemlerle?

  0
  19 Mart 2018 12:10 Cevapla
 • febuyukkaba

  Sağlıklı bir saç ayda en fazla 1 cm uzar .fakat ben bu dediklerimi bazen üşensemde uygulamaya çalıştım ve 18. Günümdeyim 1 cm uzadı. 2 ayda da en fazla 3 cm uzatırsın kardeşim . Bir de kişiden kişiye değişir bu uzama hızı

  0
  19 Mart 2018 19:25 Cevapla

Biliyorum sende birşeyler söylemek istiyorsun?