Ana Sayfa > Sosyal > Instagramda Video Süresini 1 Saate Çıkaran Servis: IGTV
Sosyal

Instagramda Video Süresini 1 Saate Çıkaran Servis: IGTV

21 Haziran 2018 tarihinde paylaştı.

Instagram daha once duyurduğu yeni video platformu IGTV bugün tüm kullanıcılarına yayına açtı.

IGTV, yani Instagram TV direk olmasada Youtube’a rakip olan bir platform. Şimdilik sadece mobil uygulamalarda yayında olan platform mobil odaklı dikey olarak videolar paylaşılabiliyor. Kişilerin başlangıçta 10 dakika, büyük kanalların ise 60 dakika kadar video çekebileceği açıklandı.

IGTV (Instagram TV) Farkı Nedir?

Instagramda paylaşılan videoların süresi 1 dakika, hikayelerde paylaşılan video süresi ise 15 saniyeydi. Hikayelerinde özelliği gereği içerikler 24 saat sonrasında siliniyordu. Bu durumlar IGTV’te yok. Instagram’ın içinde yer alan IGTV uygulamasıyla kullanıcılar, süresi 1 saate kadar çıkabilen dikey videolar izleyebilecek.

Mobil taraflı akıllı cihazlarda geçirelen zamanın (video izleme tarafından) hatrı sayılır bir pasta dilimine sahip Youtube’dan bir dilimde Instagram almak istemiş. İçerik üreten youtuberlar bu platforma bakış açıları nasıl olacak bekleyip göreceğiz.

Videolara Nasıl Ulacağım?

Ek bir uygulama yüklemenize gerek kalmıyor. Instagram uygulamanızı güncellediğinizde Mesajlaşma (Direct) ikonunun yanına (o da yenilendi bu arada mavi bir iconlu) bir TV ikonu eklendi. Oradan ulaşabileceksiniz.

IGTV Şuanda Reklamsız

IGTV Instagram TV

Yeni yayına girmiş bir uygulama şuanda reklamsız. Kurucusu Kevin Systrom bu konuda acele etmeyeceklerini açıkladı. Aynı Youtube gibi istedikleri kullanıcı kitlesine ulaştıklarında muhtemelen reklam servisini yayına alacaklar.

Sizce, Youtuber, Vine, Instagram fenomenleri gibi terimleri IGTV’de de görecek miyiz?

Bizce göreceğiz. 1 milyar kullanıcı sayısına ulaşan Instagram, Hikayeler ile Snapchatten pay alan Instagram, videolardan da yeterli payını, popülaritesini alacaktır.

2+
FACEBOOK YORUMLARI
NEYAPILMALI YORUMLARI

Biliyorum sende birşeyler söylemek istiyorsun?