Ana Sayfa > Şehir > İzmit’te Ne Yapılmalı? Gezilecek Yerler
Şehir

İzmit’te Ne Yapılmalı? Gezilecek Yerler

31 Mart 2018 tarihinde paylaştı.

Pişmaniye

Öncelikle İzmit deyince akla ilk olarak pişmaniye geliyor. Hatta sözüde var ‘’Yiyen bir pişman yemeyen bin pişman’’  anlıyacağınız İzmit’e gelince pişmaniyeyi muhakkak tadın. Sizler bir tavsiye, yol kenarında satan pişmaniye dükkanlarından değilde, imalat hanesinden almanız sizin faydanıza. Hem daha taze hem de yol kenarındaki dükkanlardan çok daha ucuz.

 

İZMİT SEKA PARK

İzmit Seka Park Laleler

Dünya’nın en büyük kent parklarından biridir.Daha sonra Seka Parkımızı da gezmeyi unutmayınız. Kendinizi bir an için şehirden uzak, yeşil, deniz havası almak için muazzam bir yerdir. Lale mevsimine gitmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

İzmit Seka Park

KARTEPE

Kartepe

İstanbul ve Sakarya gibi illere yakınlığıyla cazibe merkezi olan kayak merkezi Kartepedir. İzmit’e gelirseniz burada mangal ve kayak yapmayı unutmayın.

YAYLALARI

İzmitimizin her tarafı ayrı güzel. Yeşillik isteyene bolca yeşillik ve yaylak bulabileceği yerler mevcuttur. İnönü yaylası, Aytepe Diriliş Kampı, Yuvacık Barajı ve Çevresi, Maşukiye, Sapanca gölü ve Çevresi gibi daha bir sürü kamp, piknik ve gezilecek yerler mevcuttur.

İnönü Yaylası

İnönü Yaylası

Masukiye

Masukiye

Yuvacık Barajı

Yuvacık Barajı

Sapanca Gölü

Sapanca Gölü

SAAT KULESİ

II.Abdülhamid Han tarafından yaptırılmış olup, İzmitimizin sembollerindendir.

Saat Kulesi

ORHAN CAMİİ

1332 yılında İzmitin fethinin sembolü olarak babası adına o zamanın şehzadesi Gazi Süleyman Paşa camii yaptırıyor. Osmanlı Devleti’nin fetih geleneğine göre ilk yapılan fetih camiinde hutbeye kılıçla çıkılırdı. Günümüzde de Osmanlı Devleti’nden kalan bu gelenek biraz farkla sürdürülmekle birlikte Orhan Camii’nde Cuma Hutbelerine kılıçla çıkılmaktadır. Burası aynı zamanda İzmitin en güzel manzarasına sahiptir.

 

Orhan Camii

YAZLIK ILICA

1.yüzyıl Roma Dönemine kadar dayanmaktadırGölcük belediyesi tarafından yakın zamanda aslına uygun restore edilen tesis, doğal ve fıtri termal suyuyla, sıcak su havuzu, doktor balıkları, Türk hamamı, aile odaları, buhar odası, saunası, masaj ve terapi odaları ve çamur havuzu ile gidilesi bir yerdir kesinlikle. Fiyatıda genel kalite ekseninde uygun, 25 TL civarındadır.

Darıca Doktor Balıkları

DARICA HAYVANAT BAHÇESİ

Darıca Hayvanat Bahçesi

Türkiyedeki sayılı hayvanat bahçelerinden birisi de burdadır.

2+
FACEBOOK YORUMLARI
NEYAPILMALI YORUMLARI

Biliyorum sende birşeyler söylemek istiyorsun?