Ana Sayfa > Şehir > Kars’ta Ne Yapılmalı ?
Şehir

Kars’ta Ne Yapılmalı ?

8 Mart 2018 tarihinde paylaştı.

Doğu Ekspresiyle Kars’a gelmeyi düşünüyorsunuz ve nereleri gezeceğiniz hakkında en ufak bir bilginiz yok. O zaman doğru yerdesiniz.  Trenden 18:30- 19:30 saatleri arasında inmiş oluyorsunuz inince pek yapacak bir aktiviteniz olmuyor ever vaktiniz çoksa o akşamı otelde geçirin derim.

1-) Kars Kalesi

Fakat çok vaktim yok diyorsanız o akşam Kars kalesine çıkın derim hemen sehrin yanında muhtemelen kaldığınız otele çok yakındır.

2-) Ani Harabeleri Ve Çıldır Gölü

Ve daha sonrasında Kars kaşarı alabilirsiniz. Bir sokak var orada hep dükkanlar yan yana.Sabah kalktınız evet ilk gün gidecegimiz yer anı harabeleri ve çıldır gölü. Benim önerimdir sabahtan anı harabelerine gidin biz öyle yapmıştık. Ani harabeleri bir 2-3 saatinizi alacak alanı genis biraz.

 

 

Öğleden sonraya Çıldır Gölü kalıyor ve aslında çıldır gölünde yapacak pek aktivite yok iki üç fotoğraf çekilirsiniz biter 🙂 … Orada restaurantlar var sarı balığı ünlüdür bir tadın derim.

 

 

3-) Sarıkamış Kayak Merkezi Ve Şehitlik

Akşam olduğunda şehirde gezebilirsiniz ama üstünüze kalın bir şeyler alın.kars’ın Kaz eti ünlüymüş tadı güzel fakat fiyatı biraz pahalı biz 5 kişi almıştık  ortaya tadını gerçekten beğendim güzeldi . Yarısı gün kalktığımızda sarıkamışa gideceğiz kayak yapmak için sarıkamışa gitmek için dolmuş durağı var yürüme mesafesinde hep yanlış hatırlamıyorsam 5 tl ye sarıkamışa götürüyordu . Sarıkamışta çok güzel bir kayak merkezi var çok kalabalık değil. kayak kıyafetiniz yoksa 25 tl ‘ye kiralıyorlar aynı şekilde kayak malzemeleride 25 tl fiyatlar gerçekten uygun Uludağa , Erciyese göre  Telesiyejler de sınırsız 30 tl kart alıyorsunuz. Akşama kadar dilediğiniz gibi kayabilirsiniz.

 

 

Daha sonra şehitliğe gidebilirsiniz hemen yol üstünde zaten benim anlatacaklarım bu kadar yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

1+
FACEBOOK YORUMLARI
NEYAPILMALI YORUMLARI

Yorumlar (2 Yorum)

 • Hamiyet Bilici

  Fotoğraflarla güzelliği daha çok yansıtmışsınız. Çok hoş. Başarılar

  1+
  9 Mart 2018 18:24 Cevapla
 • İlayda CEYLAN

  Son zamanların en popüler ili Kars’a dair güzel bir yazı.Tebrikler

  1+
  9 Mart 2018 18:28 Cevapla

Biliyorum sende birşeyler söylemek istiyorsun?