Ana Sayfa > Bilgisayar > UHS-1 Arayüzü Nedir?
Bilgisayar

UHS-1 Arayüzü Nedir?

12 Ekim 2018 tarihinde paylaştı.

UHS (Ultra High Speed – Ultra Yüksek Hızlı), kartları sınıflandırmak için kullanılan bir terim. Peki bu UHS-1 arayüzü ne demek, ne anlama geliyor.

Bir depolama aygıtı olan hafıza kartı satın almak istediğinizde “Okuma: UHS-1 arayüzü ile 100 MB/sn’ye kadar.” gibi terimler görürsünüz. Burada size UHS-1 arayüzü diye kastettiği yanında verilecek olan SD Adaptördür. Şuan piyasada satılan hafıza kartlarının hemen hepsinde yanında SD Adaptör veriliyor.

Bu okuma adaptörünü örneğin bilgisayarınıza taktığınız zaman 100MB/sn’ye kadar okuma hızı verebiliyor demek istiyor.

Logoların Anlamları

UHS-1 Arayüzü

Kingoston, kendi resmi sitesinde hafıza kartı üzerinden logoları güzelce anlatmış. Hafıza kartı üzerinde I logosunu gördüğümüz zaman UHS-1 arayüzünü desteklediğini anlayabiliriz.

Bu Arayüz İle Sabit Hızlar Alabilir Miyiz?

Sürekli aynı hızları almak zor. Farkettiyseniz üretici de xxxx MB/sn’ye kadar ibaresini koyuyor. Bu hızı geçemez ama bu hız civarlarında bir sonuç elde edebilirsiniz diyor. “Farklı arabirim koşullarına bağlı olarak hızlar değişebilir.” şeklinde not düşen firmalarda var.

* Kart seçiminde verilen değerlere aldanmamak gerekiyor. Güvenilir markalara ve forumlardaki ürün hız yorumlarına bakmanızı tavsiye ederim.

0

FACEBOOK YORUMLARI
NEYAPILMALI YORUMLARI

Biliyorum sende birşeyler söylemek istiyorsun?