Ana Sayfa > Sosyal > WhatsApp Öğrenci Gruplarında Karşılaşılan 7 Durum
Sosyal

WhatsApp Öğrenci Gruplarında Karşılaşılan 7 Durum

9 Haziran 2018 tarihinde paylaştı.

WhatsApp öğrenci, sınıf gruplarında karşılaşılan yedi durumu listeledik.

WhatsApp Cevapsız SorularCevapsız Sorular

Grup 100 kişi. Yazıldıktan otuz saniye sonra görülme en az 60 kişi. Cevap sıfır. Beş dakika sonra tekrar kontrol okunma en az 85. Gün sonu mavi tık cevap yine sıfır.

Sınıf Asistanlarının Profesör Gibi Davranması

İsimlerinizi bana bu ayın 5ine kadar mailime göndermek için son tarihtir. Ondan sonraki mailler ciddiye alınmayacaktır. 🙂

Gördüğüm başka anektod da vardı. Gruba yazmamışta durumuna yazmıştı. Dersle ilgili sorularınızı gün içinde 13:00 – 15:00 arası sorabilirsiniz. Ondan sonra müsait olmayacağım.

 

WhatsApp’ta İmana Gelenler

Biri Selamün Aleyküm dese de Aleyküm Selam yazsam. Kandil kutlasak, bayram kutlasak. Yanlış anlaşılmasın burdan dinsiz gibi göründüm ama normalde WhatsApp gruplarına yazmayıp yazmayıp toplu yazılınca da komik oluyor. Soruya Selamün Aleyküm diyerek girip sorusunu sorup. Sadece Aleyküm Selam diye cevap alanları gördü bu gözler.

Troll Kişiler

Valla öncellikle böyle kişileri tebrik ediyorum. Onca kişinin olduğu bir gruba yazmak kolay değil. Ben yapamazdım. Yapan da tek tüktür yani.

Silahsız Kahramanlar

Not istemeye çekinirsin. Bir kaç bilgi edinmeye bakarsın. Kâr kârdır senin için. Gruba yazıpta cevap alamam riski de vardır, yazamasız bir türlü. Ordan bir kahraman atılıverir sağa sola kılıç sallar hesabı notları paylaşıverir. Bu duygu sevinç nasıl yansıtılırki şimdi 🙂

Tabi tam tersi durumlarda olmuyor değil.

WhatsApp AfişçilerAfişciler

Bizim sınıf grubunda bir çocuk vardı. Etkinlik, gezi, iş ilanı, kampanya ne varsa organizasyon adına afişleri paylaşırdı. Organizasyonda çalışıyor desem farklı farklı firmalardı. Şaşırmıştım.

Sınav Sonuçlarını Duyuranlar

WhatsApp Sınav Sonucu

WhatsApp sınıf gruplarında, bu arkadaşlar çok kutlu bir davranış sergiliyorlar. Hocanın sonuçları yayınlamasıyla aynı anda sana bilgi veriyorlar. O an o heyecanla bakıp giriyorsun notuna falan. Sonuçu görmeden içi rahat etmiyorlar herhalde. Sürekli yenile yaparak. Onlara kocaman tebrik.

Sizinde eklemek istedikleriniz varsa yorumlarda bekliyoruz.

1+
FACEBOOK YORUMLARI
NEYAPILMALI YORUMLARI

Biliyorum sende birşeyler söylemek istiyorsun?