Ana Sayfa > Wordpress > WordPress Sayfaları İstediğimiz Yerde Göstermek
Wordpress

WordPress Sayfaları İstediğimiz Yerde Göstermek

23 Mart 2018 tarihinde paylaştı.

WordPress sayfalar kısmında yayınladığımız bir yazıyı istediğimiz bir yerde page.php dışında bir yerde de gösterebiliriz. Yani aynı yazılarımız gibi listeletebiliriz.

 

Nasıl Bir Kullanım Avantajı Var?

Çok yerde kullanılır elbet. Benim kullanımım şu şekildeydi. Sağ kısımda sidebar’da hakkımda diye biyografimi göstermek istiyordum. Kodlarla tek tek uğraşmak yerine, tek seferde panelden değiştirmek kolaylığını sağlamak için. Öne çıkan görselle fotoğrafımı da gösterdim. Panele bağımlı oldu. Sizde Hakkımda diye bir sayfa oluşturursunuz. O içeriği aşağıdaki kodla temanızdan çekersiniz. Haftanın sözü gibi şeylerde eklenti kullanmadan veya temaya bileşen desteği vermeyi bilmeyenler için bu şekilde sayfaları çekilerek yapılabilir.

WordPress Sayfaları Listeleme

Göstermek istediğiniz alana aşağıdaki kodları ekleyelim. Ana Sayfa için (index.php), sağ kısım için (sidebar.php) Footer için footer.php gibi.

<?php $the_query = new WP_Query(‘page_id=24’); ?>

<?php while ($the_query -> have_posts()) : $the_query -> the_post(); ?>

<h3><?php the_title(); ?></h3>

<?php the_content(); ?>

<?php endwhile;?>

page_id=24 alanını açtığınız sayfa id ile değiştirin.

* Bu kodların içerisine eklenecek yazı için kullandığınız tüm WordPress tagları da çalışacaktır. Tarihse tarih, öne çıkarılmış görsel görsel.

Sayfa İd’si Nasıl Bulunur?

Açtığımız sayfaya wordpress panelinden düzenle diyerek içine girelim. Tarayıcının adres kısmında yazan “…../wp-admin/post.php?post=24&action=edit” linkindeki 24 sayfamızın idsidir.

0
FACEBOOK YORUMLARI
NEYAPILMALI YORUMLARI

Biliyorum sende birşeyler söylemek istiyorsun?