Ana Sayfa > Yaşam > Yağlanan Saçlar İçin Ne Yapılmalı?
Yaşam

Yağlanan Saçlar İçin Ne Yapılmalı?

6 Mayıs 2018 tarihinde paylaştı.

Yağlanan saçlar aslında bir çok insanın problemi. Oysa saçlarımız hepimiz için çok önemlidir. Bu yüzden dolgun, sağlıklı ve güzel görünmesini isteriz. Yağlı saçlar ise hepimiz için büyük bir sorundur. Hele ki gün içinde bile yağlanan saçlara sahipseniz çıldırmamak içten değildir. Peki ama bu yağlı saçlarla nasıl mücadele edeceğiz. Kağıt kalem hazırlayın başlıyoruz.

 

Yağlanan Saçlar

YAĞLANAN SAÇLAR İÇİN ŞAMPUAN SEÇİMİNE DİKKAT EDİN

Eline bir kere dahi şampuan kutusu alan herkes bilir ki şampuan kutularının üzerin de hangi saç tipine uygun olduğuna dair yazılar yazar. Yani rastgele şampuan almak doğru değildir. Yağlı saçlara sahip olan kişilerin saç diplerinin nemlendirmesi için daha çok argan yağı veya çay ağacı içeren şampuan almaları gerekmektedir.

Erkek Saç Yıkama

SAÇLARINIZI DAHA AZ YIKAMAYA ÖZEN GÖSTERİN

Saçların sürekli olarak yıkanması saç diplerinin kurumasına sebep olur. Ayrıca şampuan içerisindeki kimyasallar saç derisinin zarar görmesine sebep olur Buda saç derisinin yağlanma eğilimi göstermesi demektir. Yani saçımızı ne kadar az yıkarsak saçımız o kadar az yağlanma eğilimi gösterecektir. Eğer benim gibi her gün saç yıkama gibi takıntılarınız varsa kuru şampuanlar sizin için daha iyi olacaktır veya saçınızı sadece su ile yıkamanızı tavsiye ederim. Suyun ılık ya da soğuk olmasına özen gösterin.

BULDUĞUNUZ HER KREMİ KULLANMAYIN

Etrafınızdakilerden duyduğunuz her kremi kullanmayın. Biliyoruz ki her insanın saç yapısı farklıdır. Yani onda işe yarayan sizde yaramaya bilir. Paranızın boşa gitmesini istemeyiz. Var ki alıyorum diyorsanız sustum 😊. Kremlerin doğru kullanımı da önemli. Saç diplerine değdirmeden saçınızın ortasından uçlarına doğru sürerek uygulayın. Hiç kullanmamanız tavsiyemdir.

SAÇINIZLA ÇOK FAZLA OYNAMAYIN

Sürekli bir elde ayna bir elde tarak olursa saç yağlanmasından kaçmak imkansız. Saçları daha seyrek aralıklarla (günde 2 veya 3 kez gibi) taramak daha iyi olacaktır. Aynı zamanda doğru tarak seçimi de yağlanan saçlar açısından önemlidir. Tarağınız geniş aralıklı olması ve saçınızdaki yağı dağıtması sizin için daha iyi olacaktır.

Sizlerin yağlanan saçlar için uyguladığınız yöntemler neler, bizimle paylaşabilirsiniz.

Saç konusunda Hızlı saç uzatmak için ne yapılmalı? adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

0
FACEBOOK YORUMLARI
NEYAPILMALI YORUMLARI

Biliyorum sende birşeyler söylemek istiyorsun?