Ana Sayfa > Wordpress > Yoast Seo Meta Anahtar Kelimeler (Keywords) Ayarı
Wordpress

Yoast Seo Meta Anahtar Kelimeler (Keywords) Ayarı

18 Mart 2018 tarihinde paylaştı.

Yoast SEO’yu yeni kuracaklar veya yeni sürümüne güncelleyecek olanlar meta anahtar kelimelerini nereden aktif hale getireceklerini ben gibi aramış olabilirler. Aramayınız, Yoast SEO Meta Anahtar Kelimeler (Keywords)’u 6.3 sürümü itibariyle kaldırdı.

Meta Anahtar Kelimeleri Kaldırmada Geç Kaldık.

Yoast SEO blogunda paylaştığı yazıda meta anahtar kelimelerini 6.3 sürümüyle birlikte kaldırdıklarını, uzun süredir bu özelliğin aktif olduğunu ve kaldırmada geç kaldıklarını paylaştı.

Blog yazısının devamında üç büyük arama motorunun (Google, Yahoo, Bing) artık meta anahtar kelimelerini (keywords) dikkate almayacaklarını açıkladıkları alıntıladı.

Google

Google meta anahtar kelimeler etiketi istismar edildiğini gördü. Resmi olarak 2009’da onları kullanmadığını doğruladılar. Bu blogda, onlar da zaten 2009 önce meta anahtar kelimeler göz ardı ettiklerini belirtti.

Yahoo

2009 Ekim ayında, SMX East, Yahoo! artık meta anahtar sözcük etiketini de kullanmayacaklarını duyurdular. Bu tamamen doğru olmadığı ortaya çıktı, onlar endeksleri gibi, ama size bir parça yardımcı olmayacaktır.

Bing

Bing ayrıca 2014 yılında şunları söyledi:

“Bugün, meta anahtar kelime etiketi SEO değeri açısından ölü olduğu açıktır.“ Tabii, bu içerik reklam sistemleri için değerli olabilir ya da hedef konuları arayan botlar için. Web’in zorlayıcı aramaları dizin için bu etiketi yıllar önce yükseltici olarak kullanılmış. ”
Yoast Seo Blog Açıklaması: https://kb.yoast.com/kb/meta-keywords-yoast-seo/

5+
FACEBOOK YORUMLARI
NEYAPILMALI YORUMLARI

Yorumlar (2 Yorum)

 • Merhaba, Teşekür ederim. bende aramıştım bulamamıştım. o zaman sayfada bu şekilde anahtar kelime eklemek çok işe yaramıyor galiba. Ama bazı seo siteleri anahtar kelimeniz yetersiz veya yok diye bunun hata oldğunu söylüylar. bunlara itibar etmeli miyiz peki?

  0
  29 Ekim 2018 17:21 Cevapla
  • Rica ederim. Google’ın açıklamalarına göre dikkate almamak gerekiyor. Google artık önemsemiyorum, hatta aşırı derece key girilirse spam(gereksiz) olarak göreceğim diyorum.

   0
   5 Kasım 2018 20:37 Cevapla

Biliyorum sende birşeyler söylemek istiyorsun?