Ana Sayfa > Yaşam > Yorgun Uyanmamak İçin Ne Yapılmalı?
Yaşam

Yorgun Uyanmamak İçin Ne Yapılmalı?

27 Şubat 2018 tarihinde paylaştı.

Pazartesi gününü seviyorum diyen var mı ?  Ya da erken uyanmayı seviyorum diyeniniz ? Sanırım bir elin dört parmağını geçmez. Yediden yetmişe dilimizde hep aynı şey bugün çok yorgunum. Bunun sebebi ise gün içerisinde yaptığımız işler sonucu sabahları üzerimizdeki yorgunluğu uzun süre taşımamız. Haliyle bu durum fizik en ve ruhen bazı sorunları da beraberinde getiriyor.

YORGUN UYANMANIN GETİRDİĞİ SORUNLAR

Eğer gün içerisinde uykumuzu alamamış ya da yorgun uyandıysak muhtemelen günü olması gerektiğinden fazla sinirli ve stresli geçireceksinizdir. Bununla beraber yorgunluğun vermiş olduğu ağırlıkla yavaş hareket etmeye başlayacak ve gün boyu uyumak için fırsat kollamaya başlayacaksınız. Dikkat dağınıklığınıda es geçmemek gerek tabi. Hiç kimse dikkat dağınıklığı yüzünden işinden sinirli olduğu için eş veya arkadaşından olmak istemez diye düşünüyorum. Peki bunun için ne yapmalı ?

YORGUN UYANMAMAK İÇİN NE YAPMALI ?

Karanlık ve Sessiz Ortam

Işığa ve sese hassasiyeti olanlar için karanlık ve sessizlik vazgeçilmezdir. Bunun için odamızı olabildiğince karanlık ve sessiz tutmaya çalışalım.

Aynı Saatte Kalmak Önemli

 

Her gün aynı saatlerde kalkmaya özen gösterelim. Düzenli olmak hayatımızda uykumuzla beraber birçok şeyi de yoluna koyacaktır.
(Yukarıdaki resim mi bilmeyeniniz var mı? Akrabalarınızın popüler günaydın WhatsApp mesaj resmi değil mi?:) )

Kahvaltı

Sabah kahvaltınızı mutlaka yapın . Yorgunluğunuzu alır ve sizi dinç tutar.

Acı acıyı keser, Su sancıyı demişler.

Sabahları  ilk işiniz su içmek olsun. Su size enerji verecektir.

Alarm Sesi Tavsiyesi: Ferdi Tayfur – Fadimenin Düğününde Halay Çekelim

Sevdiğiniz müzikleri alarm sesi yapın . Bu sayede sabahları mutlu ve daha motivasyonlu uyanırsınız. Müzikleri haftada bir değiştirmeniz tavsiyedir. Leyla ile Mecnun dizisi sevenlere selam olsun.

 

5+
FACEBOOK YORUMLARI
NEYAPILMALI YORUMLARI

Yorumlar (2 Yorum)

 • Hamiyet Bilici

  Toplu alanda yaşayanların ozelillikle uyku da problemi vardır o kişilere burdan nacizane bir tavsiye vermek istiyorum ; yumuşak bir kremle ayaklarını uyumadan ovmaları. Emeğinize sağlık…

  0
  7 Mart 2018 16:47 Cevapla
 • İlayda CEYLAN

  Tavsiyelerinizi uygulayacağım.Umarım faydası olur.Sağ olun

  0
  9 Mart 2018 18:26 Cevapla

Biliyorum sende birşeyler söylemek istiyorsun?